Szerző: Füller Tímea

Lelkészi hivatal: 7054 TENGELIC, Rákóczi u. 22. Tel.: 06/74/432-624;
Istentiszteleti hely: Tengelic, Rákóczi u. 22.

Eredetileg nem lelkésznek készültem, hanem erdőgazdasági gépészmérnöknek. Az egyetemet a csehországi Brnóban végeztem cseh nyelven. Német nyelvből is vizsgáztam, így gyakran kér fel a Paksi Atomerőmű cseh és német munkacsoportok tolmácsolására. Négy gyönyörű és cserfes leánykám van: Noémi, Kamilla, és Anna és Borsika.

Az Evangélikus Élet rendszeres újságolvasói több esetben is találkozhattak nevével kedves, lelkiekben gazdag írásai végén. Témája főként családja; négy leány és egy fiú gyermeke, az iskola, a természet gyönyörű kertje. Ír azokról az emberekről, akikben a felületes szemlélő nem talál semmi érdekeset, ám akik elesett testükkel és lelkükkel Timi által közvetíteni tudnak valamit abból a szeretetből, melyet Isten ránk bízott, hogy továbbadjuk. Tímea zenepedagógus, több hangszeren játszik, az írás mellett énekel, és zeneszerző. Vezetője a Mécses csoportnak. Lelkész férjét is sokszor helyettesíti vasárnaponként, prédikál és a kántori szolgálatot is ő látja el. (Részlet a Mécses krónikából)

2006. március 31-én a Déli Egyházkerület zenei pályázatot: eredmenyek írt ki, melyen Tímea is helyezett lett. A Mécses együttes a helyezett dalokkal már megörvendeztette a gyülekezetet. Keresztelőkön a "Keresztelői Énekkel" és minden más alkalommal a "Szeretet Himnusszal". Gratulálunk!!!

Felügyelő: Buják Imre, 7054 TENGELIC, Gyimesi u. 19. Tel.: 06 74 432-410
Lélekszám: 200 fő