2007 év eseményei
Vezetői Konferencia
Békéscsaba, 2007. március 2-4.

Vezetői Konferencia
Békéscsaba, 2007. március 2-4.

**Járom a zarándok útjait..**

*Tengelicre jöttem, az evangélikus gyülekezet tagja lettem és megválasztottak presbiternek. Ki tudja milyen út áll még előttem, milyen ruhát szabott rám az Úristen. ...Mindenesetre felvettem a ruhát... Néha ugyan egy kicsit szorít, lazítani kellene rajta, de hát.... rám szabták, ez most már tény...*

2007 március 2-án, 13 órakor - a sárszentlőrinci evangélikus gyülekezet felügyelője, **Nagy Zoltán, gondnoka, Demény Károly, Bakay Péter** lelkész, **Szinger Árpád** tengelici gondnok, és a csapathoz csatlakozva jómagam (mint a tengelici felügyelő helyettese és egyszem nő) - elindultunk Békéscsabára a gyülekezetvezetői konferenciára. A hangulatos autós út segített "az ilyen konferencián nem voltam még" hangulatomon lazítani.

*A Déli Egyházkerület világi vezetői között sok ismerős arc tűnt fel. Az ismeretlenségből a vacsora utáni esti játékos program zökkentett ki a majdnem ismertségbe - énekeltünk, játszottunk, és természetesen egy kis ráhangolódással előkészítettük a szombati programot. A konferencia alatt többször feltettem magamnak a kérdést: mi az a plusz, amit ezen a hétvégén kaptam, mit tudok átadni a gyülekezetnek? *

Nincs egyszerű helyzetben az egyház, a lelkész és a világi gyülekezeti vezető. A rájuk bízottakért egyformán felelősek. A gazdasági megszorítások, a fogyatkozó gyülekezetek gondos, egységes munkát, tervezést kívánnak. A lelki élet főként a lelkész, a gazdasági helyzet a felügyelő és gondnok hatásköre, de a közösség építése és bevonása a feladatok elvégzésébe közös, bizalomra épülő szolgálat. Egymást kiegészítve, olykor helyettesítve - akár az istentiszteleten is - egy nagy egységet alkotnak a gyülekezettel együtt.

*Természetesen vannak problémák az egyházon belül is, az Úristen nem egy kényelmes ruhát szabott ránk, hanem néha szorosat, bökőset.*

Szeretem a tengelici gyülekezetet, tenni vágyok érte, és nem hiszem, hogy a rossz gazdasági helyzeten kell keseregnem (persze, azért jobb, ha rend-ben van!). Szeretettel, saját magunk lelki gondozásával is segíthetjük lelkészünk és vezetőink munkáját, ahogyan **Szabó Lajos** sorai is bíztatnak bennünket:

"*Induljunk fent és lent,*
    *Magasságban és mélységben,*
    *Világosságban és sötétségben,*
    *A múlt felé és a jövő irányába,*
    *Születésnél és elmúlásnál,*
    *Nappal és éjszaka, földön és levegőben,*
    *Munkában és pihenésben, ma és holnap,*
    *Az Isten oltalmazó kezének erejével!*"
*Bodáné Patrik Szilvia*

a "nagy csapat"