2007 év eseményei
Gyülekezeti délután

*Szeretetvendégségre szólított a meghívó, és nekem munkanap volt az a nap. Vajon tudunk-e menni a szeretet szavára egy munkanapon? A válasz természetes! Igen! Ott voltunk "szinte hiánytalanul".*

Esperes urunk, Szabó Vilmos Béla lelkésztestvérrel együtt csodálhattuk a gyermekeink szolgálatát ezen a kedves délutánon. Megtekinthettük vidám bábelőadásukban a szívvel, szeretetben való kis színészkedésüket. Kedvesek voltak és érződött rajtuk, hogy amit tesznek, az szeretetből, szívből jött tőlük a számunkra! Nagyon szép tíz perce volt ez a gyülekezetnek.

*Ezt követte Szabó Vilmos Béla esperes úr igehirdetése, és "prédikációs előadása" - a mai világ és a társadalom szociális helyzetéről. Több gondolatot szívesen kiemelnék esperes úr előadásából.*

Valójában, mi hívő emberek érezzük legjobban az ország, a nép erkölcsi válságát. Szomorú dolog a templomba járó hívők számának folyamatosan csökkenése. Mi lenne hát a megoldás? Krisztus Urunk azt mondja: "Engedjétek hozzám a gyermekeket!", és mi engedjük is, de a szórakoztató média valami mást sugall nekik! Baj van talán velünk, szülőkkel is? De nagyobb a baj a társadalom nagy részének intézményes támadása a hit és a szeretet ellen! Komoly gondolkodásra adott okot a gyermekvállalás, a karrier melletti áldozat (?) vállalása.

*Ezt a mindennapokban látjuk, tapasztaljuk, ha kimegyünk a templom és a gyülekezet óvó- és még meglévő (és emberi méltóságunk) falai közül! Sok veszélyt jelent a TV, a DVD, a disco, a kocsma, stb., és most már igen nagy baj van!*

Ami a jó hír: közeleg a Feltámadás Ünnepe. Igen, itt a lehetőség magunkba szállva elgondolkodni. Van feladatunk bőven. Megváltónkkal együtt minden pillanatban törekednünk kell saját magunk szellemi feltámadására is. Sok mindent kell pótolni elménkben, napi életünkben, mindennapjainkban.

*Sok olyan szeretetről szóló kis jelet vettem észre a gyülekezet tagjain, amit igazán jó lenne, ha tudnánk egyszerűen mindenki felé sugározni. *

Szép volt ezen az alkalmon az országosan is elismert bábosok előadása, a mélyen hittel átitatott szociológiai tanulmány esperes urunktól, és az azt követő szabad és őszinte baráti beszélgetések. Örömmel voltunk együtt a asszonytársak finom süteményei, az urak saját termelői borai körül ezen a napon.

*Köszönet Urunknak, a bábosoknak, tanítójuknak, esperes úrnak, a gyülekezet valamennyi tagjának, hogy a szeretet szelleme volt minden pillanatban a vendégünk.*

*Boda László, presbiter*

Gyülekezeti délután
Szivárvány Bábcsoport sikere
Vezetői Konferencia
Békéscsaba, 2007. március 2-4.

PRÉDIKÁCIÓK
Sok szeretettel köszöntjük az Édesanyákat